Aszongyák a jogászok, alkotmányos váság van…..:-(
2012. január 6., 20:57
Éppen az alkotmányos válság megoldásáról szóló jegyzetemet töltöttem fel az adatlapomra, miközben hallgattam a híreket, hogy egy jogi konferencián elhangzott, hogy „alkotmányos válság van”. Gyorsan megnéztem. És láttam Bokros Lajost, Majtényi Lászlót, Vastagh Pált, Kajdi Ferencet felszólalni, és többeket a nézők soraiban. És egy kicsit felment az agyvizem………:-((
Ezek az „urak” most szólalnak meg? Most, amikor már hatályban van Orbán Alaptörvénye? Eddig hol voltak???
Megnéztem. 2011. március 18-án írtam le először, hogy ha az Alaptörvényt így fogadják el, akkor az alkotmányos válságot fog okozni. Majd később többször leírtam. Itt is:
„….beláthatatlan következményekhez vezetne, ha a szakma csak a hatályba lépés után kezdene el vitatkozni a kialakult helyzetről, a törvényszerűen bekövetkező alkotmányos válságról.”
Ez az idézet ebből a kezdeményezésemből való:
Tisztelt Tanszék / Intézmény Vezető Úrhölgy / Úr!
Tisztelt………!
2010-es országgyűlési képviselő választás után, a képviselők többségének részvételével az Országgyűlés olyan alkotmányozásba kezdett, aminek a végén 2/3-os többséggelelfogadtak egy „Magyarország Alaptörvénye” nevű törvényt, (továbbiakban: alaptörvény) amire azt mondják, hogy az a Magyar Köztársaság nevű állam jogutódjaként általuk létrehozott Magyarország nevű állam alkotmánya.
Szerintem ez a törvény több szempontból se tekinthető a Magyar Köztársaság Alkotmányát felváltó új alkotmánynak. Szerintem alkotmánynak érvénytelen, törvénynek meg alkotmányellenes.
Ha igazam van, akkor beláthatatlan következményekhez vezetne, ha a szakma csak a hatályba lépés után kezdene el vitatkozni a kialakult helyzetről, a törvényszerűen bekövetkező alkotmányos válságról. Az országnak és a jogi szakmának – de különösen az alkotmány-jogászoknak és az alkotmányt védeni rendelt jogvégrehajtó rendvédelmi állománynak – szerintem jobb lenne, ha ezt a vitát az alaptörvény hatályba lépése előtt lefolytatnánk. Azért, mert ha nem azt akarják tanítani januártól, hogy a hatalomnak mindent szabad, akkor tisztázni kell a felmerült jogelvek és alkotmányos előírások hatalom általi megsértésének helyzetét, illetve amikor tüntetések indulnak az alkotmányos rend megvédéséért, akkor a rendvédelmi állománynak azt egyértelműen tudni kell, hogy mi az alkotmányos rend, ki az alkotmánysértő, és ki ellen kell megvédeni az alkotmányos rendet. Ezért lenne szükség erre a nyilvános és egyértelműen szakmai vitára.
A vita kimenetelétől függően a képviselők vagy tudnak még időben változtatni a helyzeten (az alaptörvény hatályon kívül helyezésével) ha egyértelműen kiderül számukra is, hogy a jelen helyzet szerint 2012. január 1-én hatályban marad a Magyar Köztársaság Alkotmánya, vagy szakmai megerősítést kapnak, hogy Magyarország Alaptörvénye lesz az ország új alkotmánya. (Ha csak addig, egy népszavazással nem állítják vissza a történeti alkotmány érvényességét, és a Magyarország Alaptörvénye nem új alkotmány lesz, hanem a történeti alkotmány alapján marad csak Magyarország Alaptörvénye. Mert szerintem akár ez a változat is elképzelhető a mai helyzetből, és a képviselők gondolkodásából adódóan.)
A fentiekre tekintettel, alulírott Geri Tibor, a Demokraták Hálózata politikai egyesület elnökeazzal a kéréssel fordulok Önhöz /Önökhöz/, hogy segítsenek EGYÉRTELMŰEN tisztázni ezt a kérdést, hogy ezt a vitát még időben lefolytassuk. Dőljön el, hogy vagy nincs igazam, és akkor ez az alaptörvény egy új alkotmány, és a továbbiakban mindenkinek ehhez alkalmazkodva kell megvívnia a politikai vagy érdekvédelmi harcát, vagy derüljön ki, hogy ez a tákolmány törvény nem új alkotmány, és akkor tudható, hogy a hatalom mögött nem áll jog, amit tesznek alkotmányellenes és illegitim. Ebben az esetben a nép hatalmával való szembefordulás, a népszuverenitás és az emberi jogok figyelmen kívül hagyása miatt a képviselők méltatlanná váltak a nép feletti hatalom gyakorlására, jogalkotásaik visszamenőleg érvénytelenek, és kötelességük megkezdeni a tárgyalást a néppel a hatalmuk át(vissza)adásának módjáról és körülményeiről. És akkor a szakma, a nép és a politikai szervezetek nekiállhatnak egy új, valódi alkotmány megalkotásának.
Aki nem ért velem egyet, az védje meg Orbán alaptörvényét úgy általában, hogy miért kellene új alkotmánynak tekinteni, és válaszoljon konkrétan a mellékletben feltett kérdéseimre.
Illetve aki nem ért velem egyet, az cáfolja meg a mellékletben leírt állításaimat.
A kérdéseket és állításokat, az azokhoz kapcsolódó részletes indokolásokkal együtt a levél 1.sz. mellékleteként csatolom.
Aki egyetért velem, attól azt kérem, segítsen feltenni újabb kérdéseket az alaptörvényt elfogadóknak és az azt védőknek, illetve kérem, hogy segítsenek abban, hogy jogilag pontosítsák az érveimet és a megfogalmazásaimat, hiszen - bár tanultam jogot - én nem vagyok jogász, így hibázhatok (tudom, hogy nem mindenben fogalmaztam jogilag pontosan). Kérem továbbá, hogy mondják el, melyik érvem nem tartható, jogilag kifogásolható és így nem használható a cél elérése érdekében. Illetve kérem, mondják el azon érveiket, amikre én nem gondoltam, de az én álláspontomat támasztják alá.
A tájékozódást megkönnyítendő tájékoztatok minden címzettet, hogy a beérkezett válaszokat egyszerre, egy időben, teljes terjedelmében nyilvánosságra hozom, és ehhez megadom mindenkinek a címzetti listát, hogy mérlegelje, érdemes elmondania a véleményét, ellenvéleményét. Amennyiben nem kerül valamelyik vélemény olyan arányú túlsúlyba, ami egyértelműen eldönti a kérdést, akkor terveim szerint az ellenvéleményen levők közt egy nyilvános konferenciát tervezek szervezni. Amennyiben valamelyik egyetem vagy intézet úgy gondolja, hogy szívesen helyet adnának egy ilyen rendezvénynek, akkor kérem, ezt jelezzék válaszukban.
Szeretném kifejezni azon reményemet, hogy minden címzett a helyzet komolyságához mérten, a saját személyi és intézményi felelősségét átérezve válaszol megkeresésemre.
Nincs információm arról, hogy az egyetemek vagy az alkotmányjogászok közt van-e hasonló kezdeményezés. Szívesen vettem volna, ha lenne, és ezt a lépést helyettem valaki más, egy jogilag jobban felkészült ember teszi meg. A téma megvitatását azonban fontosabbnak tartom, mint saját jogi tudásom pontosságát, a jogi érveim hibátlanságát. Tehát értékeljék a szándékomat és bíráljanak (segítsenek) bátran!
De a végén jussunk valamire. Vagy így, vagy úgy. Mert az alkotmányos bizonytalanság a legrosszabb és legveszélyesebb helyzet egy ország életében.
Kérem, hogy szakmai véleményükkel, hozzáértésükkel segítsenek abban, hogy az ország kijusson ebből a gödörből, amibe a felelőtlen politikusok juttatták.
Válaszukat kérem, az alábbi címre juttassák el:
E-mail: geri@deha.hu
Tisztelettel és köszönettel:
Geri Tibor elnök
Demokraták Hálózata egyesület
Mellékletek: 1. sz. melléklet – Kérdések és állítások
2. sz. melléklet – Címzettek listája
És hogy teljes legyen a levél, ideteszem azok névsorát, akik nem válaszoltak a megkeresésemre.:
A nem válaszolók névsora:
ELTE ÁJK Alkotmányjogi tanszék
Corvinus Egyetem Alkotmányjogi tanszék
Széchenyi István Egyetem Alkotmányjogi tanszék
PTE ÁJK Alkotmányjogi tanszék
SZTE ÁJK Alkotmányjogi Tanszék
DTE ÁJK Alkotmányjogi Tanszék
Miskolci Egyetem ÁJK Alkotmányjogi Tanszék
PPKE JÁK Alkotmányjogi Tanszék
Károli Gáspár Református Egyetem Alkotmányjogi tanszék
Eötvös Károly Intézet
TASZ - Társaság a Szabadságjogokért
Haza és Haladás Közpolitikai Alapítvány
Szabadság és Reform Intézet
Demokratikus Átalakításért Intézet (ICDT)
Dr Bárándy Péter volt Igazságügyi miniszter
Dr Vastagh Pál volt Igazságügyi Miniszter
Dr Lővétei István alkotmányjogász
Ezek után konferenciát mernek tartani, és azt mondják, hogy alkotmányos válság van???????????
Elmegy mindenki a jó büdös francba!!!!!!!!!!!!!!
Most pofáznak????? És lőni tudnak-e? Mert a jogi tudásukkal ezután kitörölhetik.
A továbbiakban arra nem lesz szükség. Mert jogi tudásra csak jogállamban van szükség, diktatúrában már nem kell. Diktatúrában majd lőni kell tudni. Én tudok.
És Önök???
Szégyeljék magukat mindannyian!!!!!!!!!!!!!!!!!:-((((((((((((((
|