
Helyzetértékelés III. - avagy a „Harmadik Oldal” létrejötte és megszervezése
2012. január 14., 8:42
Az előző írásaimban arról írtam, hogy az elit elárulta a népet. Mára egyértelműen és láthatóan kialakult az a 3 pólus, akik között eldőlhet Magyarország közeli és középtávú jövőjének sorsa.
Az első kettő pólus a politikai és gazdasági „elit” két arca.
Az 1. pólus egyértelműen a diktatúra, az általa megvett kiszolgáló had, és annak félrevezetett szavazói.
A 2. pólus az oligarchia, és az általa manipulált, becsapott tömeg.
És a 3. pólus a nép többségét adó, demokráciát akaró sokaság.
Diktatúra - a türannosz uralkodása az egész felett - csak ott és úgy tud működni hosszabb távon tartósan, ha vagy van valami anyagi erőforrása, ami ezt biztosítja, (olaj, gáz vagy egyéb nyersanyagok) vagy a diktatúra csak mérsékelt formában, az oligarchia és a nép egy részének részvételével, támogatásával jön létre. Nálunk Orbán rendszere így indult, de menet közben a hatalom korlátlansága miatt a mérsékelt forma gátlástalan elnyomássá változott. Ami azonnal a demokratikus (választói) többség támogatásának elvesztésével járt.
Az oligarchia csak úgy tud demokratikusan hatalomra kerülni, ha uralmához megnyeri a demokráciát akaró többség támogatását. Ezt csak úgy tudja megtenni, ha egyrészt vagy valamelyik politikai irányzat meghatározó befolyást szerzett köztük, vagy az ideológiai különbségeket félretéve, anyagi érdekeik mentén összefognak. Másrészt olyan társadalmi rendszert kínálnak, ami a többség számára elfogadható. A rendszerváltás erről az összefogásról, és a jólét ígéretéről szólt. Majd ez az első pillanatban megváltozott, és az elmúlt 20 év az oligarchia belső, területfelosztó harcáról szólt, amihez társadalmi többséget csak hazugsággal, a tömegek becsapásával és félrevezetésével szereztek. Ez a „harc” mára a konzervatív oligarchák győzelmével és a diktátorral való kiegyezéssel végződött.
A fentiekből látszik, hogy mind a diktatúra, mind az oligarchia a demokráciát akaró nép megosztására törekszik, és a többség támogatására CSAK a SAJÁT céljaik eléréséhez van szükségük. Számukra a demokrácia csak látszat, csak másodlagos, a kirakat része. És míg Nyugaton ehhez társult egyfajta társadalmi jólét, ami hosszabb távon fenntartja (eddig fenntartotta) az oligarchia uralmát, addig nálunk ennek csak az ígérete maradt meg. Ezért a nép egyre inkább elfordul az oligarchák által irányított, manipulált politikától. Ezzel viszont lemond arról, hogy általa létrehozott, irányított és felügyelt, a saját céljai érdekében működő demokrácia és állam működjön. Ezen kell változtatni, ezért a továbbiakban csak ezen 3. pólus megszervezéséről írok.
Az előző írásomban addig jutottam, hogy a népnek nem a hatalmat egymást közt felosztó oligarchia jelenlegi egyik politikai oldalához, a Szolidaritás szervezte Ellenzéki Kerekasztalhoz kell leülnie, és megpróbálni rájuk kényszeríteni a nép többségének érdekét. Mert ez nem fog menni. Hanem addig jutottam, hogy a nép érdekét önállóan kell megjeleníteni, egy „NÉP Kerekasztala” mellett, annak segítségével. És amikor a nép megfogalmazta az érdekét, és céljait, akkor lehet leülni tárgyalni a másik 2 pólussal, az oligarchákkal és a diktátorral.
Ezt a felismerést pontosítanám most.
Ha a népet az elit elárulja, magára hagyja, és ráadásul a diktatúra meg az oligarchia kirabolja, akkor a nép védekezésként csak forradalmat és proletár diktatúrát tud létrehozni. Ami hosszú távon elit nélkül életképtelen. Esetleg egy alku eredményeként vagy egy mérsékelt diktatúrát, vagy egy oligarchák működtette liberális demokráciát. Tehát a népnek (és az elitnek) CSAK akkor van esélye egy társadalmon belül fejlődni, ha az elit a nép részeként, azzal szerves egységben működik. Mert hosszú távon ez a kölcsönös érdek, csak így működik jól egy ország.
Tehát ha a társadalmat jól akarjuk működtetni, akkor nem az Arisztotelész által leírt rossz kormányzási formák egyikével (vagy kettővel, hárommal együtt) kell működtetni. Hanem rá kell kényszeríteni az elitet, hogy a társadalom részének tekintse magát, és annak az érdekeit IS figyelembe véve működjön, a jó kormányzási formák egyikével. És mivel arisztokráciánk nincs, jó királyra meg esélyünk se, csak a demokrácia jó kormányzási ellentétpárja, az „egész-séges” demokrácia, az EGÉSZ nép érdekében működő demokrácia jöhet szóba. Ennek érdekében, ezt szem előtt tartva kell megszervezzük magunkat.
Tehát az elsődleges feladat a nép hatalmára épített társadalmat, „egész-séges” demokráciát és jogállamot akaró, a népet képviselő politikai és civil szervezetek összegyűjtése. Mivel most csak az elveket írom, adjunk neki új nevet, legyen a neve: „Harmadik Oldal”.
A megszervezés folyamata a következő:
1. Ki kell mondani azon alapelveket, ami köré szervezhető a „Harmadik Oldal”. (Népszuverenitás elvének visszaállítása, nép alkotmányának megalkotása, „egész-séges” demokrácia, jogállam)
2. Ki kell mondani, hogy az Orbán rendszer illegitim. Sem az Alaptörvényét, sem az alaptörvénye által létrehozott új államát nem ismerjük el, mert az nem a hatályos alkotmány alapján és nem a népszuverenitás elvének figyelembe vételével jött létre. Az Orbán rendszer jogalkotása és nemzetközi szerződései 2011. április 25-től érvénytelenek és semmisek. (Tehát ha az IMF pénzt ad Orbánnak, vissza is tőle kérje majd….)
3. Ki kell mondani, hogy mivel az Orbán rendszer kísérletet tett a nép hatalmának elvételére és saját álláspontja szerint megszüntette hatalmának jogalapját, a Magyar Köztársaság Alkotmányát, ezért Orbánnak AZONNALI HATÁLLYAL le kell mondani, és a kormányzást szervezetszerű helyettese, Navracsics vezetésével ügyvezető kormány veszi át, amelyik megkezdi a háromoldalú tárgyalásokat az alkotmányos rend visszaállításáról.
4. A hatalomról nem tárgyalunk, az a mienk, azaz a népé és nem a politikusoké. A hatalom birtoklásáról pedig a nép által készített alkotmány intézkedik majd. Csak a rendszerváltás folyamatáról, annak békés levezényléséről tárgyalunk.
Egyelőre ennyi a helyzetről és a feladatokról. Szerintem…
|