
A diktatúra megdöntésének forgatókönyve II.
2012. április 3., 11:02
Személy szerint úgy gondolom, hogy a diktatúra leváltásához nem választás kell, hanem csak az, hogy kinyilvánítjuk a diktatúra tényét, valamint azt, hogy nem fogadjuk el, nem akarunk diktatúrában élni.
A diktatúra leváltásához 89-ben se választás kellett, hanem az alkotmány (most az Alaptörvény) megváltoztatása.De ha a többség ezt nem érti, és úgy gondolja, hogy választáson kell és lehet diktatúrát váltani - szerintem így sokkal nehezebb - akkor kötelességemnek érzem, hogy elmondjam (leírjam) annak a lehetőségnek a forgatókönyvét is.Így a saját javaslatom valószínűleg a III. részre marad......(3 a magyar igazság...)
Demokratikus választással csak demokráciában, demokratikus kormányokat lehet leváltani.
Ha egyesek (a többség) a mostani diktatúrában a diktatúra szabályai szerint lebonyolított választást arra akarják használni, hogy vele nem csak a diktatúra pártját és vezetőjét akarják leváltani, hanem a diktatúrát is (tételezzük fel róluk ezt a tisztességes szándékot) akkor annak a demokratikus választásokon túli egyéb FELTÉTELEI vannak.
1. Csak a magát demokratikusnak tartó ellenzéki erők és a nép összehangolt, együttes fellépésével lehet leváltani a Fideszt.
2. Az ellenzéki összefogásnak (az összehangolt, együttes fellépésnek) vannak feltételei, mely nélkül ez az összefogás NEM TUD megvalósulni.
3. Alkalmazkodni kell a diktatúra választási rendszeréhez.
4. A diktatúra választással való leváltásához csak 2/3-os választási eredmény fogadható el, de önmagában még ez se elég!
5. A majdani győzteseknek ELŐRE meg kell egyezni a demokrácia visszaállításának menetrendjében, a szükséges első lépések megtételében. És ennek választás utáni betartására a választók előtt kötelezettséget kell vállaljon minden résztvevő!
Részleteiben:
1. Az elsőhöz úgy gondolom nem szükséges semmi magyarázat...
2. Az "ellenzéki" összefogás feltételei:
- az összefogásban részt vevő szervezetek egyenlőek, azonos jogokkal rendelkeznek... (nincs köztük önjelölt "ellenzéki vezető erő" )
- az összefogásban részt vevők a választásokig terjedő időben nem egymást támadják, hanem kizárólag a kormányzó többséget
- az összefogásban résztvevők a választás előtt lemondanak a saját választási, választás utáni céljaikról, és azokat alárendelik a választási győzelem közös céljának. (a saját célokat mindenki a demokrácia visszaállítása után veheti újra elő)
3. Az egyfordulóssá tett választási rendszer legfontosabb követelménye a választás ELŐTTI együttműködés(választási koalíció) kényszere.
Vagyis nem megmérettetés után köttetnek a megegyezések a 2. fordulóra, hanem előtte. Ez elvileg nagyobb toleranciát igényelne egymás irányába, de ez kikerülhető.
A Szolidaritás egy ellenzéki listás javaslata (ami erősorrendre épül, tehát az MSZP áll mögötte) a legrosszabb javaslat. Egyrészt ez adná a legszűkebb ellenzéki eredményt, másrészt ez a kétpólusú rendszer irányába tolja vissza a választási rendszert, vagyis választási együttműködést alakítana ki a Jobbik és a Fidesz közt. És akkor esély sincs 2/3-os ellenzéki győzelemre. (remélem, hogy ez mögött csak az MSZP önzése és szűklátókörűsége van, és nem ez a szándéka....)
Ettől sokkal jobb lehetőség a választási rendszer VEGYES rendszerének a kihasználása a saját céljainkra.
Az, hogy az ellenzéki szavazatok egy listán vagy több listán érkeznek be, az nem számít, ha a listákat a végén összeadjuk. De az a tapasztalat, hogy több szervezet közös listája kevesebb, mint a pártok egyenkénti eredményeinek az összege.
Tehát annyi pártlistát kell állítani, amennyinek esélye van elérni az 5%-ot. Ebben a mostani helyzet és a választási törvény szempontjából (ha az írásom hatására nem módosítja a Fidesz) kedvező a helyzet.
pont 4 lista állítható és indítható az egymással való ütközés nélkül, és az ellenzéki erőket 4 erőközpont körül lehet csoportosítani.
Vagyis 4 ellenzéki listát lehet és kell indítani. És ennek a szervezését (különösen a 4. listáét) már most el kell kezdeni szervezni....
(Most menet közben úgy döntöttem, hogy ezt itt és most bővebben nem írom le. Nem könnyítjük meg a diktatúra dolgát, hogy terített lapokkal játszunk az elejétől kezdve)
4. Ez a pont szorosan kapcsolódik a 3. ponthoz, a választási rendszer kihasználásához.
A 2/3-os többség ugyanis CSAK az egyéni helyek döntö többségének (kb 95 fő) megynyerésével jöhet létre ( + a listán levő 40-45% ereményhez tartozó 37-42 mandátummal)
Ez pedig nem más, mint nagyon alapos szakértői munka, jó egyeztetés, és közös kampány az azonosságok (a kölcsönös érdek) és a különbségek hangsúlyozásával (aminek a demokrácia visszaállítása után lesz jelentősége)
Tehát a 2/3 elérésére az elvi lehetőség már most megvan, hogy ez a gyakorlatban is megvalósuljon, széles körű szakértői egyeztetés kell induljon a 4 listát állító csoportosulás szakértőinek részvételével.
5. Ez a leglényegesebb, mert ennek hiányában se együttműködés nem lesz, és ha lesz is, értelme nem lesz. Mert ez nélkül a választás után nem együttműködés, hanem elhúzódó , megegyezés nélküli vita lenne, ami KÁOSZT eredményezne.
Ezért a választási együttműködés része kell legyen, hogy ELŐTTE meg kell állapodni, hogy a 2/3-os győzelem esetén milyen első intézkedések szükségesek a diktatúra felszámolásához. (Alaptörvény és a hozzá kapcsolatos sarkalatos törvények hatályon kívül helyezése, új - nép által alkotott - alkotmánnyal a néphatalom visszaállítása, az állam és az új jogrend alapjainak lerakása, stb....)
Ez borzasztó nagy munka lesz, (egy ciklus nem is lesz elég rá) de az irányaiban, az alapjaiban ELŐRE meg kell egyezni.
Személy szerint engem mostantól két dolog érdekel.
A 4.lista mögötti összefogás és együttműködés kialakítása, illetve a 2/3 elérése érdekében a 4 lista közti választási együttműködés kialakítása......
Ha választási együttműködés, akkor annak valahogy így kell kinézni.Szerintem....
|