
Egy volt tanár válasza az állományban levő rendőrök kételyeire
2011. november 9., 7:00
Kedves John és Ferenc!
Azt mondjátok, hogy csak elvileg (filozófiai) szempontból van igazam, és a gyakorlat más? Tévedtek....
Gyakorlati szempontból az a helyzet, amit az egyik jegyzetemben már felvázoltam.... Csak a határidőt módosítottam.
'56 egyik tanulsága számomra, a mai helyzetre vonatkozóan
1956-ban a Magyar Népköztársaság nem volt jogállam, tegnapelőtt (a sztrájk betiltásáig) a Magyar Köztársaság talán még az volt.
A rendészeti szervek tagjait - a tábornokoktól az őrmesterekig - akkor lehet figyelmeztetni az esküjük és alkotmányos kötelezettségeik betartására, akkor lehet felhasználni őket az alkotmányos rend védelmére, ha számukra EGYÉRTELMŰEN tisztázzuk, hogy ki áll az alkotmány és az alkotmányosság talaján, és ki tör ellene.
Mert csak akkor tudnak jogszerűen, az alkotmány védelmében fellépni.
Illetve akkor fel tudnak lépni az alkotmány védelmében és a jogellenes parancsot kiadók ellen!!!Minden erőmmel azon vagyok, hogy ezt a kérdést legkésőbb október 22-ig egyértelműen tisztázzuk!!!
Azt felejtitek el, hogy jelenleg még a Magyar Köztársaságban vagyunk, és a köztársaság alkotmánya van hatályban.
A fegyveres és rendvédelmi állomány arra, annak megvédésére tett esküt, és a Btk is arról szól, hogy annak a megváltoztatása a bűncselekmény. Tehát aki alkotmányellenesen létrehozta (megszavazta) a Magyarország Alaptörvénye nevű törvényt, az nem kísérletet tett rá, hanem ELKÖVETTE az alkotmányos rend megváltoztatását. Ismétlem, nem jogszerűen, nem alkotmányosan, hanem a hatályos alkotmánnyal ellentétesen.
Ha Orbán a hatályos alkotmányt védők, és az alaptörvényét támadók ellen fegyveres erőt vet be, nem csak ő, hanem minden ezt a jogellenes parancsot nem megtagadó, hanem végrehajtó rendőr elköveti a Btk. 139.§-ba (Az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása) ütköző bűncselekményt. Amit sokkal súlyosabban büntetnek(5 évtől életfogytig!), mint egy bűncselekményre vonatkozó jogellenes parancs megtagadását. Mert ezért nem jár büntetés (Rtv. 12.§)
Tehát ha én szervezek egy tüntetést, aminek az a célja, hogy megvédjük a Magyar Köztársaság hatályos alkotmányát és alkotmányos rendjét az alkotmányos rend alkotmányellenes megváltoztatóival szemben, akkor ahhoz kétség nem férhet, hogy a rendőrségnek hova KELL állnia!!!
Persze csak ha nem akarnak utána mindannyian bíróság előtt felelni a tetteikért.
Velük szemben sokkal könnyebb lesz a hatályos jog alapján eljárni, mint Dudás ezredessel szemben (M.óvár 56-os parancsnoka), akivel a tárgyalása idején volt alkalmam többször beszélgetni (mivel mindketten a határőrség pihenőházában aludtunk és előtte együtt vacsoráztunk). Mert őt védte az akkor hatályos jog, de a rendőrt, ha fellép velünk szemben, akkor őt nem védi a hatályos jog, akkor a rendőr bűncselekményt fog elkövetni.
Tehát Dudás ezredes példáján okulva minden rendőrnek azt javaslom, hogy az álljon Orbán mellé, az használja fegyverét a nép ellen, aki abban hisz, hogy a bűnözők és a diktatúra győz a nép felett.
Aki a nép hatalmában, a hatályos alkotmányos rendben és törvényességben hisz, aki meg akarja tartani az esküjét - amit a nép hatalmának és a köztársaság alkotmányának megvédésére tett - annak nem kérdés, hogy az alkotmányellenesen hatalmat gyakorló kormány helyett a nép mellé kell álljon!!!
Ez ilyen qrva egyszerű.
Feltéve, ha valaki érti is, hogy miről beszél, és nem mellébeszélni akar!
És ha véletlenül valakinek itt is eszébe jut, hogy talán elkövettem a Btk 268.§-ba vagy a 357.§ -ba ütköző cselekményt, azoknak itt is azt üzenem, hogy én nem valami ELLEN "uszítok", hanem az alkotmányos rend, az alkotmányos kötelesség (Alk. 2.§ (3) bek.) és törvények betartására szólítok fel mindenkit!!!
|