
Bajnai és a politikai korszakváltás
2013. március 9., 19:30
Reagálnom kell Bajnai tevékenységére, közkinccsé kell tennem, amit látok, mert sokadszor vagyok különleges helyzetben. Olyan helyzetben, olyan információ és tudás birtokában, ahonnan egészen másképp látni, hogy mi történik valójában.
Ahogy annak idején elmondtam, hogy Orbán Nemzeti Együttműködési Rendszere a Demokraták Hálózatának silány másolata, ahogy a Demokratikus Koalíció szintén csak kétdimenziós gagyi utánzata a 3 dimenziós Tetraédernek, úgy Bajnai Együtt 2014 koalíciója is csak az Egységfront Mozgalom levetett, tartalom nélküli csigaháza. Csak a szervezeti felépítésünk lemásolása és használt fogalmaink üres ismételgetése, valódi tartalmának ismerete és megértése nélkül.
Gondolat, szó, cselekedet. Ez a helyes sorrend.
A politikai korszakváltás nem attól következik be, ha Orbán vagy Bajnai AZT MONDJA, hogy ő a korszakváltó. Hanem akkor következne be, ha bármelyiküknek korszakváltó gondolata lenne, amitől OLYANT mondana vagy tenne, ami politikai RENDSZERTANILAG egy minőségi különbséget jelent az előzőhöz képest. De ilyent nem gondolnak, és nem tesznek, amit mondanak, az csak egy meghaladott politika új szavakba való újra csomagolása.
A politikai korszakok váltásának megvan a maga forgatókönyve, csak meg kell nézni az előző korszakváltásokat. Csak felsorolásként, hogy egyről beszéljünk korszak alatt: ókor – középkor – újkor - legújabb kor. Nézzük csak a két legutolsót, mert azt a 30 évesnél idősebbekbe beleverték az iskolában. Evolúció – revolúció – új minőség.
A régi fejlődése, tetőpontja, hanyatlása, új ideológia megjelenése, növekedése, forradalom (fordulópont, váltás) új korszak, új felépítésű és működésű társadalmak fejlődésnek indulása. EZ a politikai Korszak-váltás.
Középkor és újkor váltásakor a feudalizmus hanyatlásával az emberi és gazdasági viszonyok új ideológiát szülnek, ez a liberalizmus, a szabadság, egyenlőség, testvériség eszméje. Ez egy forradalommal hatalomra jut az első országban (ezt tekintik korszak határnak). Majd megkezdődik a liberális demokrácia fejlődése.
Ugyanez az újkor és a legújabb kor váltásánál. A liberális demokrácia gazdasági és társadalmi viszonyai új ideológiát hoznak létre, ez a „marxizmus”. Amit kommunizmusnak hívnak, valójában (rendszertanilag) szocialista demokrácia. Fejlődik, majd ahol minden feltétel összeáll hozzá, ott egy forradalommal hatalomra jut az új ideológia. És fejlődésnek indul az új korszak, a legújabb kor.
Ha ezt a társadalmi piramisban felülről lefelé tartó hatalommegosztás mellé tesszük, akkor látható, hogy minden korszakváltás egybeesik a hatalom egyre szélesebb rétegekre való kiterjesztésével. Ha így nézzük, akkor pontosan látszik, hogy Magyarországon a hatalom megosztása 89-ben más úton, de újra leért a piramis aljára, és az ideiglenes alkotmányban rögzítésre került a népszuverenitás elve, a hatalom néptől való eredetének elismerése. Megjelent az új ideológia, de ebből korszakváltás csak akkor lesz, ha a nép alkotmányával létrehozott néphatalom jut hatalomra az első országban. Vagyis Orbán és Bajnai (vagy bárki más) hiába beszél politikai korszakváltásról, ha az, amit kínál, az nem a nép alkotmányával létrehozott néphatalom. Hazugság, néphülyítés, az emberek félrevezetése, amit tesznek.
Azt kell jól megérteni, hogy Magyarország 1849 óta megszállt ország, alkotmányos rendjét azóta nem maga választotta. 1867-ben a Habsburgok erőltettek ránk egy rossz kompromisszumot, az 1918 -19-es alkotmányellenes puccsokat leszámítva 1920-ban is és 1945-ben is a háborúban győztes, megszálló hatalmak alakították ki az általuk irányítható és ellenőrizhető hatalmi berendezkedésünket. Így jött létre egy ideiglenes alkotmányos helyzet, amit a ’89-90-es alkotmány-módosítások rögzítettek.
Az ENSZ által deklarált emberi, polgári és politikai jogok fejlődésével párhuzamosan fejlődtek a nemzetközi alkotmányos alapelvek is. Ezért Magyarország (89-ben módosított, ideiglenessé tett) Alkotmányában, a Magyar Köztársaság Alkotmányában elismerik a néphatalom elvét, és leírják létrehozásának módját. De ahelyett, hogy a politikai elit az elmúlt 20 évben ennek létrehozásán dolgozott volna, ennek ellenkezőjét tették. Közös erővel, módszeresen bontották le a bennünket megszállva tartó nagyhatalmakat időközben elfoglaló pénzügyi magánhatalom útjában álló alkotmányos akadályokat. És ezzel egyre távolabb kerültünk a néphatalomtól.
A politikai elit a nemzetközi, pénzügyi magánhatalom kiszolgálásában 2011-ben odáig jutott, hogy a helytartói hatalma megerősítése érdekében egy alkotmányellenes, közjogilag érvénytelen aktussal magát a népszuverenitás elvét, sőt az egész alkotmányt, és vele az ezer éves magyar alkotmányos rendet és államot is eltörölte, és létrehozta a saját hatalmát biztosító Magyarország nevű fantomállamot. Azért fantomállam, mert az állami lét egyetlen feltételével sem rendelkezik. Nincs területe, nincsenek állampolgárai, nem rendelkezik legfelső államhatalmi szervezettel. Csak arra való, hogy a nemzetközi magánhatalmat kiszolgáló, kizárólagos hatalommal rendelkező miniszterelnök és a politikai-gazdasági elit hatalmát védje. A Magyarország nevű állam nem a magyar nép érdekében működteti az államot, nem a népet, nem a társadalmat szolgálja ki.
És Bajnai ezt az Orbán alkotta, nemzetközi magánhatalmat kiszolgáló, a magyar nép államát elfoglaló fantomállamot elfogadja, elismeri, és nem megszüntetni akarja, nem a magyar államot és a magyar alkotmányos rendet akarja visszaállítani, hanem ezt a diktatúrát akarja liberális köntösbe csomagolva eladni a magyar népnek a korszakváltás jelszavával.
Korszakváltás akkor lesz a politikában és akkor kezdődik Új Korszak a világban, amikor az első országban létrejön a nép alkotmányával létrehozott NÉPHATALOM.
Bármit hazudik is Bajnai a korszakváltásról. Neki semmi köze nincs és nem is lesz hozzá. Ő Orbánnal együtt az előző korszak utolsó képviselői. Az elmúlt 20 év politikai elitjével együtt, teljes vagyonelkobzás és közügyektől eltiltás után kidobjuk őket a történelem szemétdombjára, Károlyi, Horthy, Szálasi, Rákosi és Kádár időszaka politikai szereplői mellé.
Aki Bajnait védeni akarja, annak előbb válaszolni kell egy kérdésre.
Az egyik idézet Orbán alaptörvényéből való, a másik Bajnai alkotmány tervezetéből.
Ez mutatja a kettejük közti különbséget. Illetve azonosságot. Egyik se néphatalmat akar......:-(
Melyik Bajnaié?
A. " A közhatalom forrása a nép."
B. "A közhatalom forrása a nép,...."
|