
Helyzetértékelés I., avagy miről szólnak a hétvégi tüntetések?
2011. december 2., 11:25
A Fidesz hatalombirtoklása januártól illegitim! Azért, mert felszámolta legitim hatalmának alkotmányos, demokratikus alapjait. Az elmúlt fél év semmi másról nem szólt, mint az alkotmány módosításaival és az Alaptörvény megalkotásával illegitimmé váló hatalom kísérletéről a saját legitimációja megteremtése érdekében.
A parlamenti pártok, a szakszervezetek és az új mozgalmak, a gazdasági, a jogi és a kulturális „elit” tudatosan, befolyásoltan vagy csak a saját tudatlanságuk okán mind a Fidesz tervei alapján, a Fidesz titkosszolgálat direkt vagy indirekt irányításával mind ezen cél érdekében dolgozott. Ezért minden olyan jó szándékú és jóhiszemű személy csatlakozása ehhez az „elithez”, aki azt hitte, hogy a hatalom ellen tesz, értelmetlen és hiába való volt. (Mint amikor a bányász 120%-al követ termel szén helyett). Mert nem gyengítette, hanem erősítette vele a Fidesz illegitim hatalmának legitimálási kísérletét. Mint a holnapi tűntetések becsapott, átvert résztvevői is, akik azt hiszik, hogy a Fidesz ellen tesznek. Pedig csak „eszközök” – a hatalom játékszerei, feláldozható gyalogok – a Fidesz Agytröszt kezében a Fidesz illegitim hatalmának megerősítésében. És a Fidesz eddig jól sakkozik.
Rövid történelmi kitekintés
A magyar történeti alkotmányosság alapja az Aranybulla kiadása óta (1222 azaz közel 800 éve) két fő alapelven nyugszik. Ennek egyik eleme, hogy a hatalom a nemzetet képviselő nemesek tulajdona, az ő kezükben van, ők döntenek a másik alapelvről, a hatalom ideiglenes birtoklásáról, a birtokosok személyeiről, jogosítványaikról. Legfőbb hatalmi szervük a választott küldöttekkel működő rendi országgyűlés. Nekik van joguk királyt választani, a királynak törvényalkotó jogot adni, a királyi döntéseket jóváhagyni vagy eltörölni. Tehát az állam (és a korona) nem a királyé, hanem a nemzetet képviselő nemesi országgyűlésé. Nem a királynak van országa és koronája, hanem a nemeseknek (és az egyháznak) van koronája, állama és azt irányító királya. Azaz a középkorban a király Magyarországon nem saját hatalmának, erejének jogán volt az ország vezetője, 1222 után nem a király hódoltatta a nemeseket, hanem a nemesek választották, hogy behódolhassanak neki. Ezt nagyon fontos jól érteni, ha érteni akarjuk Orbán és a nép április előtti és január utáni alkotmányos helyzetét. Mert a nemesi ellenállás joga a hatalmát erővel - a népet jelképező nemesi országgyűlés nélkül - kizárólagosan gyakorló királlyal szemben illette meg a nemzetet képviselő nemeseket. Ide, az alkotmányellenes hatalmat gyakorló királlyal szembeni nemesi ellenállási jogig nyúlik vissza az alkotmányban és az alaptörvényben is meglevő szabály, mely tiltja Magyarországon a kizárólagos hatalom birtoklását, és a nép alkotmányos kötelességévé teszi a vele szemben való törvényes fellépést. Minden 1945 utáni illegitim hatalom és az azzal szembeni ellenállás joga alkotmányosan ide, az Aranybulláig vezethető vissza.
1848-ban Magyarország életében sorsdöntő törvények születtek a polgári, parlamenti demokrácia létrejötte érdekében. Az országgyűlés a nemzetet képviselő nemesek jogát kiterjesztette a polgárokra. Jog szerint létrejött a teljes népszuverenitás, a hatalom a nép (a polgárok) kezébe került. Csak a nép máig nem tudott élni a lehetőséggel! Mert se választójoga nem volt hozzá a népnek, se nemzeti függetlensége az államnak. Ez a helyzet 1945-ben változott meg, amikor viszont érdekes, máig ható dolog történt. A képviselők nem az 1848 előtti hagyományokhoz, a kötött képviselői mandátumokhoz nyúltak vissza, hanem függetlenítették magukat a választóiktól, és saját jogokkal ruházták fel magukat. Ezzel a nép általi direkt irányításuk indirektté vált. A nép nem tudta többé megmondani nekik, hogy mit csináljanak, mire adnak mandátumot, hanem csak utólag, a leváltásukkal tudta éreztetni, hogy nem volt jó az, amit maguktól csináltak. Mert a képviselők soha nem azt csinálták, amit választásuk előtt ígértek!!! Kezdődött azzal, hogy 1945-ben eltörölték a királyságot, mint államformát. Majd 1949-ben eltörölték a történeti alkotmányosságot, és alkotmány gyanánt a képviselők saját ideológiájukat és saját (szocialista) államukat kényszerítették rá a népre. Majd ennek az illegitim alkotmánynak a segítségével újabb illegitim alkotmányt és újabb államot (a liberális államot) kényszerítettek a népre 1989-ben, majd ennek segítségével újabb illegitim (Alaptörvény nevű) alkotmányt és újabb (Magyarország nevű) államot kívánnak a népre kényszeríteni. Ennek egyszer véget kell vetni, és ennek most jött el az ideje!
Az Orbán rendszer hazugságai
Orbán Magyarország nevű állammal megvalósítandó diktatúrája többszörös hazugságra épül.
1. Orbán és a Fidesz politikai hatalma az általa is illegitimnek tartott 49-es alkotmányon, illetve annak 89-es módosításán alapszik. Ráadásul ezt a hatalmat is hazugságok sorozatával szerezte meg a Fidesz.
2. Orbán történeti alkotmány alapján való alkotmányozása két szempont miatt is érvénytelen. Egyrészt nem a történeti alkotmányra hivatkozva választották meg őket, ezt a programjában csak a Jobbik hirdette meg, a Fidesz nem. Másrészt nem a hatályos alkotmány alapján alkotmányoztak, (ami alapján a mandátumukat elnyerték) hanem azon túlterjeszkedve, a hatalmukkal visszaélve alkotmányozó hatalommal ruházták fel saját magukat. Ezért Alaptörvényük kétszeresen is érvénytelen, rosszabb, mint Rákosi ’49-es kommunista alkotmánya.
3. Orbán és a Fidesz legnagyobb hazugsága abban van, amit az Alaptörvényről és a Magyarország nevű államról hazudnak. Semmi köze nincs se a történeti Magyarországhoz, se a Magyar Köztársasághoz. Egyikből se következik, mert mindkettőhöz szükség lenne a népre. Ugyanis mind a Magyar Köztársaság alkotmánya és ezzel állama alkotmányos megszüntetéséhez, mind a történeti alkotmány jogfolytonosságának kimondásához a nép felhatalmazása szükséges. A Fidesz meg egyikhez se rendelkezik felhatalmazással. Csak hazudja és megpróbálja elhitetni a néppel.
Következtetés
Az év közben történt ellenzéki rendezvények meghirdetett céljai és végeredményei azt mutatják, hogy a Fidesz irányítja és részben működteti a saját ellenzékét, a politikai, a civil és az érdekvédelmi szervezeteket. Illetve akiket nem, azok a saját tudatlanságukkal járulnak hozzá a Fidesz céljai megvalósításához. Ezért nem szól az ellenzék egyetlen szóval a hatalom illegitim, alkotmányellenes volta ellen, és ezért szól az ellenzék minden szervezett megmozdulása a hatalom legitimálásáról. Amikor azért tüntetnek a szakszervezetek, hogy a kormány tárgyaljon velük, fogadja el őket partnernek, akkor a Fideszt legitimálják. Mert ezzel ők is elfogadják partnernek azt a Fideszt, mely hatalmát alkotmányellenesen gyakorolja. Mert nem a hatalma illegitimmé válása miatt tűntetnek ellene politikai célokat megfogalmazva, hanem az intézkedései miatt tüntetnek, azok megváltoztatásáért. Márpedig ezzel pont az illegitim hatalmát ismerik el, hogy joga volt hátrányos intézkedéseket hozni. És esélyük sincs arra, hogy megváltoztassák azokat. Sőt! Éppen ezzel vesztik el minden esélyüket……
A megoldás egyetlen lehetősége
Ki kell mondani a hatalom többszörösen alkotmányellenes, illegitim voltát, alaptörvényének és államának érvénytelenségét. Mert a nép megkérdezése nélkül, a nép ellenében készült, a nép jóváhagyása nélkül.
Mára kiderült, hogy ebben mi, a nép egyszerű tagjai nem számíthatunk senkire és semmire. Se a szocialista és liberális politikusok alkotta alkotmány és jogrendszer jogászaira, se a gazdasági, kulturális, értelmiségi „elitre”, akik magukat nem tekintik a nép részének, akik magukat felsőbb rendűnek gondolva, a nép fölé helyezik. Mert egy részük vezetni, irányítani akarja a népet, más részük meg uralkodni felette. És nem számíthatunk a hatalom által manipulált pártokra, politikai, civil és érdekvédelmi szervezetek többségére se. Mert ugyanúgy hazudnak és becsapják az általuk vezetetteket, mint a kormány. Mert összefogást hazudnak, de az összefogás csak arra kell nekik, hogy minél kevesebben foghassanak össze a kormány és annak új, illegitim politikai rendszere és állama ellen, illetve azért, hogy maguk léphessenek a mai hatalom helyére.
Tudom, hogy kevesen vagyunk. Tudom, hogy elkéstünk. De azt is tudom, hogy ezért nem mi vagyunk a hibásak, és azt is tudom, hogy nekünk van igazunk, bárki, bármit mond rám vagy ránk. Amit most megtehettünk volna, az lett volna a legrövidebb, békés út a Fidesz rendszer leváltására. A Fidesz és az ellenzék butasága és szűklátókörűsége megakadályozta ezt. Bármennyire fáj, lassan kimondhatjuk, hogy ezt a csatát elvesztettük. Nem akadályoztuk meg a Fidesz Alaptörvényének hatályba lépését, nem kényszerítettük új – immár alkotmányos – alkotmányozásra a Fideszt. És a Milla és a szakszervezetek a holnapi tüntetéssel végleg elveszik az esélyét annak, hogy az akciónk keretében - még az idén - egy olyan nagy és közös rendezvényt lehessen összehozni, ahol kimondhatnánk az Orbán rendszer „trónfosztását”. A Fidesznek ez volt a célja ezzel a két utolsó nagy tüntetéssel, és ezt el is érték. Viszont a továbblépéshez, a további sokkal keményebb küzdelemhez mi, az Egységfront foglaltuk el a legkedvezőbb pozíciót. Mert mi akarunk egyedül néphatalmat, nép által alkotott alkotmányt, és az Orbán rendszerrel együtt az összes politikusok alkotta politikai rendszert leváltani. Ezért mi maradtunk hitelesek, mindenki másról kiderült, hogy csupán a saját hatalmáért tette azt, amit eddig tett. Mi mindennel rendelkezünk ahhoz, hogy folytassuk, ha folytatni akarjuk a kiépült Orbán diktatúra elleni politikai harcot, a távolabbi céljaink elérése érdekében. Mert az Orbán rendszer eltakarítása nekünk csak első lépcső ezen az úton….
A gazdasági államcsődön kívül két lehetőség van még az Orbán rendszer leváltására. Egy békés és egy forradalmi.
Készüljünk a békés változatra, a Fidesz választáson való 2/3-os leváltására, (ha lesz még választás) amire egyedül az Egységfront képes. Mert egyedül nekünk van erre reális és megvalósítható tervünk. És ha a nép, illetve a nép pártokban, politikai, civil és érdekvédelmi szervezeteiben levő képviselői megint nem értik meg a helyzetet, és a választást a mostanihoz hasonló módon közösen elpuskázzuk, akkor majd felkészülünk egy forradalmi változásra. Már csak az a kérdés, hogy a választás lesz hamarabb, vagy az államcsőd?
|