
Diktatúra vagy szabadság?
TIBOR GERI·2016. MÁRCIUS 20.
Mivé lett ez a magyar nép, mivé tette ezer év zsidó-kereszténység, 400 évig királyként uralkodó Habsburg dinasztia, és 100 éve tartó idegen megszállás?
Tudjuk-e, értjük-e, hogy miről szól 1848, ha a forradalmi ifjak késői utódai március 15-én Petőfi versével ünneplik az idegen, bennünket megszálló hatalom diktatúráját? „Rabok legyünk vagy szabadok” – szólt a hangszórókból a vers Tolcsvai zenéjével a Nemzeti Múzeum előtt. És a magyar nép nem elzavarja, nem elfogja és börtönbe csukja a nemzetközi pénzügyi magánhatalom magát Magyarország Miniszterelnökének nevező helytartóját, hanem ünneplik, és beszélni engedik! Ott, ahol Petőfi szavalta egykor a Nemzeti dalt! Mi ez, ha nem a magyar nép megalázása a külső pénzügyi magánhatalom által irányított, helytartói hatalmat gyakorló, diktatúrát működtető politikusok részéről? Ott aláznak meg bennünket, ahol az újkori magyar szabadság született! Mi ez, ha nem Kádár 1957 május 1-i ünneplésének sokadik megismétlése, mi ez ha nem az új diktatúra és elborult agyú diktátorának gátlástalan erőfitogtatása???
Ezer éve van lehetőségünk választani. És a Magyarok Istene most segít dönteni. Bródy János az ismert rockoperában Koppány szájába adta Petőfi kérdését, hogy jobban megértsük, ezer éve mi a tét. „Rabok legyünk, vagy szabadok!” Történt ez azért, hogy megértsük végre, hogy emberként, (Istentől kapott) szabad akaratunkkal MI DÖNTÜNK sorsunkról, jövőnkről. Magunk választhatunk rabság és szabadság közt! És a Reformkor gyermekei – ahogy elődeik Rákóczi zászlói alatt és utódaik a lyukas nemzeti zászló alatt – a szabadságot választották. Még akkor is, amikor tudták, hogy a szabadságot csak fegyverrel vívhatják ki, és a külső körülmények miatt erre nem sok esély van. És mégis megpróbálták, és mi, a magyar nép ezért tiszteljük őket.
És most, közel száz évvel alkotmányos rendünk hatályvesztése és megszállásunk után, területünk feldarabolása és lakosságunk más államok alá rendelésének nemzetközi szerződésekbe való rögzítése után, újra lehetőségünk van DÖNTENI a sorsunkról! Nem 4 vagy 8 évre az aktuális diktatúrán belül, egy új, megszálló külső állam hazug választásán. Hanem ezer éve várt történelmi esély nyílt meg előttünk.
Lehetőségünk van kilépni a Trianonban ránk kényszerített külső pénzügyi magánhatalom 100 éve tartó megszállása és egymást követő diktatúrái alól. Ezáltal lehetőségünk van felülvizsgálni elmúlt ezer évünk tévedéseit, hibás döntéseit, visszatérhetünk őseink zsidó-kereszténység előtti, ősi magyar értékrendjéhez. Tehát olyan lehetőségünk van, ami nem csak a jelenlegi diktatúra felszámolását teszi lehetővé, hanem lehetőséget ad az elmúlt ezer év téves döntéseinek kijavítására, és a következő ezer évre egy valódi magyar fejlődési utat tesz lehetővé a magyar népnek. Lehetőség arra, hogy újra nemzet legyünk. Mindezt elérhetjük egy BÉKÉS rendszerváltással, mert a saját, ezer éves történelmi harcunk, és a nemzetközi helyzet fejlődése ezt most lehetővé teszi.
A színpad készen áll a magyar nép történelmi lépésének megtételéhez. Magunk dönthetünk a magyarság jövőjéről, következő ezer évéről, és ezzel a világ sorsáról. Mert ha a nép szabadsága, az önrendelkezés megteremtése, és saját állammal való biztosítása mellett döntünk, az olyan példát ad a világ népeinek, ami társadalmi világkorszak-váltást indít el, ezáltal a világ sorsát is megváltoztatja.
Mindezt azért tudjuk megtenni, mert a megszállók hatalmát biztosító állami alaptörvényünkbe 1989-ben belekerült 1848 szellemisége (”minden hatalom a népé”). És a politikai elit nem a népet segítette, hogy élhessen ezzel a lehetőséggel, hanem a saját hatalma érdekében elárulta a népet. A politikai és jogi „elit” egy alkotmányellenes államcsínyt hajtott végre 2011-ben, és létrehozta a pénzügyi magánhatalom magyar nép feletti diktatúráját. Melyben jelenleg Orbán a helytartó.
Ez a Magyarország nevű, diktatúraként létrehozott ás működtetett nem magyar állam hozta létre azt az alkotmányellenes helyzetet, amelyben a magyar nép a magyar állam jogával helyre állíthatja az alkotmányos rendet, felszámolhatja a diktatúrát és egy ideiglenes alkotmánnyal új, jogfolytonos magyar államot hozhat létre.
Ez a feladatunk, az 1848-ban megfogalmazott szabadság vágyának megvalósítása. Mert az többet nem fordulhat elő, hogy március 15-én, a szabadság nemzeti ünnepén az összes rendezvényt egy diktatúra vagy annak kollaboránsai szervezik. Mert ezen az ünnepnapon legközelebb csak olyan rendezvény szervezhető, melyet a magyar nép szervez szabadságharcos hősei megünneplésére.
|