
Kérték, hogy írjam le röviden, jogszabályokat idézve, hogy mitől érvénytelen az Alaptörvény.
Nos az a legegyszerűbb, ha leírom, hogy KI, MIVEL, MIKOR és HOGYAN helyezheti hatályon kívül Magyarország (ideiglenes) Alkotmányát (a 89-ben, a módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt 49. évi XX. törvényt, a Magyar Köztársaság Alkotmányát).
.
Ez az Ideiglenes Alkotmány Bevezetőjében és a 2.§ (2) bekezdésében van benne. Csak ezt kell elolvasni, és bárki megértheti (nem kell jogásznak lenni, hogy értse) hogy miért érvénytelen ettől eltérő MINDEN MÁS kezdeményezés.
.
A 89-es módosítás Időbeli hatállyal látta el, az addig időbeli hatály nélküli jogszabályt. "Hazánk új alkotmányának megalkotásáig".
Ezzel azt is megmondta, hogy MIVEL lehet hatályon kívül helyezni.
(Egy új alkotmány megalkotásával)
És a módosított 2.§ (2) bekezdés meg megmondja, hogy ezt az új alkotmányt KI alkothatja meg, ki az alkotmányozó hatalom. "Minden hatalom a népé", vagyis MINDEN, az alkotmányozó hatalom is a népé.
Ennyi.
.
Ebből pontosan látszik, bárki megértheti, hogy a Magyar Köztársaság Alkotmányát CSAK egy NÉP által alkotott (legalább ideiglenes) ALKOTMÁNNYAL lehet hatályon kívül helyezni, SEHOGY MÁSKÉPP.
Tehát se képviselők alkotta alaptörvénnyel, se valakik által érvénytelenül összehívott "Nemzetgyűléssel", se sehogy máshogy NEM LEHET hatályon kívül helyezni.
Vagyis NEM LEHET MEGSZÜNTETNI (hogy mindenki jól értse).
Minden erre irányuló kísérletet maga az alkotmány tesz JOGILAG ÉRVÉNYTELENNÉ! (Mert nem az és nem úgy alkotja meg, akit és ahogy arra az alkotmány felhatalmazza. Ezért érvénytelen pl a "népi törvénykezés" hiába a nép csinálja, nem alkotmány)
.
Amíg a NÉP nem alkotja meg "hazánk új alkotmányát", addig Magyarország (ideiglenes) Alkotmánya a Magyar Köztársaság Alkotmánya, és addig az ezer éve jogfolytonos magyar állam ideiglenes neve Magyar Köztársaság.
Ez jog. Nemzetközi jog által elismerve.
Mindegy, hogy kinek tetszik vagy kinek nem, kiből milyen érzelmet vált ki, ez az ezeréves magyar állam nemzetközi jog szerint elismert állami alaptörvénye, melyre a jogrendszer épül, és amelyet minden magyar állampolgárnak kötelezően be kell tartani.
.
Be kellene fejezni az Alaptörvénnyel kapcsolatos hazugságokat...
.
Az Alaptörvény jogilag érvénytelen, NEM LEHET vele hatályon kívül helyezni az Ideiglenes Alkotmányt, ezért az továbbra is hatályban van, a magyar állam továbbra is a Magyar Köztársaság.
Ezért a Magyarország nevű diktatúra nem állam, és főleg nem a magyar állam, (hanem csak egy jogilag érvénytelen diktatúra) nincs érvényes joghatósága a magyar nép, a magyar állam állampolgárai felett.
Csak azt hazudják ...és éppen itt van az ideje, hogy ezen hazugsággal szemben a magyar nép az alkotmány alapján fellépjen!
Mert ez a jogunk és KÖTELESSÉGÜNK, erről szól a "Nyilatkozat" (a hatalom kizárólagos birtoklásával szembeni alkotmányos fellépésről). 100 ezer ilyen Nyilatkozattal el lehet indítani a Magyarország nevű diktatúra felszámolását.
Az ideiglenes alkotmány Szabálya:
A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA
A többpártrendszert, a parlamenti demokráciát és a szociális piacgazdaságot megvalósító jogállamba való békés politikai átmenet elősegítése érdekében az Országgyűlés − hazánk új Alkotmányának elfogadásáig − Magyarország Alkotmányának szövegét a következők szerint állapítja meg:
I. fejezet
Általános rendelkezések
1. § Magyarország: köztársaság.
2. § (1) A Magyar Köztársaság független, demokratikus jogállam.
(2) A Magyar Köztársaságban minden hatalom a népé, amely a népszuverenitást választott képviselői útján, valamint közvetlenül gyakorolja.
(3) Senkinek a tevékenysége sem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, illetőleg kizárólagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és egyben köteles fellépni.
|