
Egy kis (jogi) segítség az alkotmányos ellenálláshoz!
2013. május 24., 6:59
Eddig csak az Egységfront beszélt ALKOTMÁNYOS ellenállásról. Pontosan meghatározva, hogy kinek az alkotmányos ellenállásáról van szó, ki(mi) ellen, milyen jog alapján. Mivel mostanában - jó szándékúan vagy a félrevezetés szándékával - egyre többen fogalmaznak meg mindenféle„ellenállást” bele a vakvilágba, szeretnék segíteni abban, hogy ezek a felhívások tiszták és világosak, közérthetőek és jogszerűek legyenek. Ne legyenek támadhatóak a diktatúra részéről, illeszkedjenek a magyar(magyarországi) nép alkotmányos ellenállásához, és segítsék a közös cél, a politikai elit magyar (magyarországi) nép feletti diktatúrájának megszüntetését,és a nép önrendelkezésének megteremtését.
Ahhoz, hogy sikeres és eredményes alkotmányos ellenállást folytathassunk, két dolgot kell tisztázni.
1. Mit jelent az alkotmányos ellenállás? Kik vagyunk MI, mit akarunk létrehozni, amihez szükség van az alkotmányos ellenállásra? Milyen jog(szabály)alapján gyakoroljuk ezt a jogunkat, valamint kivel szemben kell alkalmaznunk?
2. Kinek és milyen (tudatlanul vagy szándékosan hibásan) végzett tevékenysége, meghirdetett „ellenállása” NEM MINŐSÜL alkotmányos ellenállásnak? (Vagyis ki kell szűrjük azokat, akik tudatlanul vagy szándékosan félrevezetik az embereket, és ez által az alkotmányos ellenállást gyengítik.)
Az alkotmányos ellenálláshoz 3 dolog kell:
1. Kell egy adott területen élő nép.
Ez megvan. Ez jelen esetben a 47-es Párizsi Békeszerződéssel megállapított Magyarország területe, és a rajta élő magyar (magyarországi) nép.
2. Kell legyen a területre és a népre vonatkozó alkotmány és alkotmányos rend.
Ez kettő is van. Van egy alkotmányos jogszabályok sorozatából álló Magyar Történeti Alkotmányunk, amely a Kárpát-medencére és annak népeire vonatkozott, de amelyet1849-ben elvesztett szabadságharcunk óta nem vagy csak lényegesen szűkítetten(azt alkotmányellenesen módosítva) próbáltak időnként alkalmazni. És van egy alkotmányellenesen alkotott, de a magyar állam működése miatt 1989-ben és1990-ben a törvényalkotó képviselők alkotmány-módosító joga által lényegesen átalakított és ideiglenesen hatályban tartott, írott, Magyarország Alkotmánya, (Magyar Köztársaság Alkotmánya névvel).
3. Kell egy hatalom, mely vagy az alkotmánnyal ellentétesen szerezte meg a hatalmat, vagy azzal ellentétesen gyakorolja azt.
Ez is megvan. A Magyar Köztársaság Országgyűlésének képviselőit alkotmányosan,a Magyar Köztársaság Alkotmánya és alkotmányos választási törvénye alapján választotta a magyar (a magyar állampolgársággal rendelkező) nép. Tehát a hatalom (a politikai elit) a hatalmát alkotmányosan szerezte meg. Csak nemalkotmányosan gyakorolja azt! Nem a magyar (magyarországi nép) ideiglenes államát – a Magyar Köztársaságot – irányítja és vezeti, hanem egy alkotmányellenes puccsal létrehoztak egy alkotmányellenes (ezért közjogilag érvénytelen) alaptörvényt, és ezzel az érvénytelen törvénnyel egy érvénytelen,Magyarország nevű fantomállamot. Ez a kizárólagos hatalmat és diktatúrát megvalósító fantomállam megfosztotta a magyar (magyarországi) népet az önrendelkezésétől, elfoglalta a magyar államot, melyet fokozatosan szüntet meg,annak helyére lépve, a saját érvénytelen jogát a népre erőszakolva. Ez alkotmányellenes kísérlet a képviselők részéről az ezer évnél régebbi magyar alkotmányos rend, és az ezer éves magyar állam megszüntetésére.
Tehát mindhárom feltétel fennáll egy alkotmányos ellenálláshoz, melyben a magyar nép az alkotmánya, alkotmányos rendje alapján nem egyszerűen felléphet,hanem az alkotmánya előírása alapján KÖTELEZŐEN FEL KELL LÉPJEN a hatalmát alkotmányellenesen gyakorló politikai elit ellen!!! És ha a politikai elit a békés felszólításra nem hajlandó felhagyni az alkotmányellenes hatalomgyakorlással, netán ennek védelme érdekében fegyveres (rendőri)erőszakot alkalmaz, akkor a népnek joga van a nemzetközi szervezetek segítségét kérni, és akár fegyveres harcot is folytatni a hatalmat alkotmányellenesen gyakorló politikai elit ellen!!! És ebben a harcban a hatalom nem számíthat se az ENSZ, se az EU se bármelyik (szomszéd) állam támogatására, mert minden államalapelve, hogy a hatalommal a nép rendelkezik, nem a hatalmát alkotmányellenesen gyakorló politikai elit.
A következő, amit tisztázni kell, az az, hogy MI, akik az alkotmányos ellenállás jogával akarunk élni, a magyar állam alkotmánya és alkotmányos rendje hatálya alá tartozunk, akár a területi, akár a személyi hatályt nézzük.Azaz az alkotmányos ellenállást a magyar állam jogára hivatkozva hajtjuk végre,és nem a Magyarország nevű fantomállam (mely nem a magyar állam) diktatúrájának joga alapján.
A következő, amit tisztázni kell, az az elérendő cél, amit az alkotmányos ellenállással el akarunk érni. Ez nem lehet más, mint az alkotmányellenes helyzet (az alaptörvény és a Magyarország nevű fantomállam) megszüntetése, a magyar (magyarországi) nép önrendelkezésének megteremtése, egy nép általalkotott alkotmánnyal való megerősítése, és azzal egy új – az ezer éves magyar állammal jogfolytonos - magyar állam létrehozása.
Tehát aki Magyarország területén alkotmányos ellenállást akar létrehozni, vagy a létrejött alkotmányos ellenállásba önállóan akar bekapcsolódni, annak ezeket kell figyelembe venni.
Ebből rögtön látható, hogy aki ezeket a feltételeket NEM teljesíti, az hívhatja bárminek az „ellenállását”, alkotmányos rendet helyreállító, alkotmányos ellenállás nem lesz belőle. Csak azt akadályozó káosz. Ezért van nagy felelőssége annak, aki „ellenállást” hirdet meg az alkotmányellenes hatalmat gyakorlópolitikai elit ellen.
Viszont ez a helyzet új lehetőséget nyit meg. Az alkotmányos ellenállást meghirdető szervezetek együttműködését. Tehát megszületett, létrejött az a közös platform, ami alapján tisztán és egyértelműen meg lehet fogalmazni, hogy kik és milyen elvek alapján, milyen Közös Cél érdekében tudnak együttműködni.
Köszönöm Balogh Bélának, hogy nem hibátlan kezdeményezésével hozzásegített ehhez a felismeréshez, és ehhez az íráshoz.
A következő írásom arról fog szólni, hogy ezt az alkotmányos ellenállást hogyan kell megszervezni, sikeresen és eredményesen megvívni. Azt már most mondhatom, hogy az első lépés, hogy ki kell mondani és a politikai elit tudomására hozni, hogy amit tettek, az alkotmányellenes helyzet, és ha saját maguk nem számolják fel, akkor kénytelenek leszünk VELÜK EGYÜTT felszámolni. Ha rákényszerítenek bennünket, akkor akár a legvégső eszköz igénybe vételével.
Mert nekünk, a magyar (magyarországi) népnek nem csak alkotmányos jogunk van hozzá, hanem ez alkotmányos KÖTELESSÉGÜNK!!!
És mi teljesíteni fogjuk alkotmányos kötelességünk, gyerekeink és unokáink érdekében, a magyar név és a magyar nép megmaradása érdekében.
„Mit rákentek a századok, lemossuk a gyalázatot!”
|